Spolupráce a podpora

TrekObchod

KČT, odbor Turisti Nový Jičín navázal spolupráci s firmou TrekObchod, která dodává kvalitní turistickou obuv, dětskou obuv, trekové boty, turistické batohy, norské svetry, trekové hole a další outdoorové vybavení. Členové odboru Turisti NJ zde mohou nakupovat za zvýhodněné ceny. Více informací naleznete v sekci Členství a výhody.

Kamarád Rožnov

Odbor Turisti NJ podporuje neziskovou organizaci Kamarád Rožnov, která poskytuje službu sociálně terapeutické dílny. Ta jsou určena osobám se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, které nejsou z tohoto důvodu umístitelné na otevřeném ani chráněném trhu práce. Naše podpora probíhá formou sběru hliníkových obalů (plechovek od nápojů, víček od jogurtů apod.), které poté Kamarád Rožnov prodává do výkupu druhotných surovin. Za utržené peníze nakupuje materiál do tvůrčí dílny pro své klienty, např. keramickou hlínu nebo proutí.
Na oplátku jsme v roce 2018 od organizace Kamarád Rožnov obdrželi plátěné tašky s potiskem, opletené lahve a keramické obrázky. Tyto jsme použili jako ceny pro nejlepší masky na našem karnevalu.

výbor KČT, odbor Turisti Nový Jičín